Co Vám může naše škola nabídnout?

Zveme vás, ženy, k praktickému studiu – profesionální dula v období těhotenství, porodu, poporodní dula – laktační poradce

 

Na čem je postavena tato škola?

– Studium je postaveno na praktické výuce
– Celistvý koncept výuky s odborníky v oboru porodní asistence, fyzioterapie, aromaterapie, pediatrie, laktačního poradenství, atd.
– Základy položeny na zkušenostech z 20 leté praxe

 

Co je hlavní náplní pro duly?

Dula doprovází nastávající matku těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Tuto životní etapu vnímáme, jako jednu z velmi důležitých součástí našeho života. Těhotenství a samotný porod je pro nás ženy velmi silný okamžik, který nás může v životě nasměrovat a posunout na naší nové cestě životem. 

Dula má být ta, která ženě zprostředkuje nejen informace, ale naučí ji spojit se sama se sebou, najít svou ženskou sílu, což je mnohdy skryté pod povrchem a právě pro porod důležité. Většina žen, které jsme doprovázely těhotenstvím a porodem, potřebovala mít vedle sebe někoho, kdo se jim bude věnovat, kdo jim bude naslouchat, kdo jim vysvětlí a zodpoví spoustu otázek týkající se nejen těhotenství, porodu a šestinedělí. Dula je ta, kdo dá matce možnost nahlédnout dál.

Proč si vybrat právě nás?

Výuka je koncipována podle nabytých zkušeností a vnímaných důležitých oblastí, které byly nasbírány z naší mnohaleté praxe. Základem je předat začínajícím dulám to, co nám před lety při studiu chybělo. Necháme vás během studia nahlédnout do naší praxe, budete nás doprovázet u našich klientek, a díky tomu získáte jasnou představu o tom, jak dula pracuje. S týmem lektorů, vám předáme důležité zkušenosti, které jsme získali během stovky doprovázených porodů.

Díky koncepci výuky budete, vy duly, ihned připravené pro praxi, znalé tuto profesi vykonávat. Ve výuce, která potrvá 8 víkendových setkání a je rozdělena do období jednoho roku, se setkáte nejen s praktikujícími dulami a odborníky v oboru. Snahou je, abyste byly profesionálky v oboru a zároveň neztratily svou intuici a moudrost. Budete umět používat všechny jemné, nenásilné metody pomocné během porodu, a tak být ženě a rodícímu se dítěti oporou. Nastávajícímu otci dokážete vysvětlit a umocnit jeho důležitou roli v porodním procesu a dát mu prostor a možnost najít si své místo v této výjimečné životní situaci.

Studium je postaveno na celkovém přístupu k potřebám matky, dítěte a jejich úzké rodiny. Praxe je tak nutnou součástí poznání, na kterou se zaměřujeme. Studující duly budou společně s námi – samozřejmě jednotlivě – chodit na schůzky, nahlížet a podílet se na předporodních přípravách, absolvovat společně s námi návštěvu rodiček a návštěvy poporodní, či u matek, co mají problémy s kojením. Naše studentky budeme podporovat hlavně v praktických dovednostech. Žijeme v době, kdy jsme zahlceni informacemi a je těžké se zorientovat a rozlišit to, co je důležité. Má smysl zaměřit se na svůj vlastní „selský rozum“, používat intuici, vnímat naše moudré tělo, které vždy ví. Snahou je naučit se jim opět naslouchat a využít je ve svůj prospěch. Jestliže jsme ztratili klíč ke své vnitřní ženě, ke svému nitru a nevnímáme moudrost, kterou nás obdarovali naši předci, je zde cílem tuto podstatu odkrýt a použít ji.

Dula jako osoba s nadhledem nad probíhajícími životními situacemi a se svými zkušenostmi a specializací na doprovázení rodičky dokáže najít způsoby, které nastávající matce a dítěti mohou v mnohém usnadnit toto jedinečné období.

Po složení závěrečných zkoušek se můžete stát členkami  „Unie českých a slovenských dul“.

 

Jak se přihlásit do naší školy?

Zašlete nám motivační dopis i s přihláškou na skolaproduly@email.cz
Přihlášku ke studiu stáhnete zde: zavazna-prihlaska.doc

Přihlášku zaslat nejpozději do 30. 6. 2022

Pohovory budou probíhat v Brně na ulici Kotlanova 7, Kulturní centrum Kotlanka  

termíny  pohovorů na školní rok 2022 dle telefonické domluvy / 734 729 969/